Bugun...AÇIK KAPI: DEVLETİN VATANDAŞA UZANAN ELİ
Tarih: 27-11-2019 00:06:13 + -


Kaymakamlıklarda başlatılan “Açık Kapı” uygulamaları vatandaşların sorunlarına hızla çözüm üretiyor.

facebook-paylas
Tarih: 27-11-2019 00:06

AÇIK KAPI: DEVLETİN VATANDAŞA UZANAN ELİ

İçişleri Bakanlığı’nca kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması amacıyla 15.05.2019 tarihinde Manavgat Hükümet Konağı’nın 2. Katında Açık Kapı Hizmeti faaliyetleri başladı. Hizmetin amacı:

 

- Vatandaşların güler yüzlü ve ihtiyaçlara odaklanan bir şekilde karşılanması,

- Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması,

- Kaymakamlığımıza bizzat gelen yaşlılar, engelliler, hasta ve düşkünler ile şehit yakınları ve gazilere Kaymakamlık içinde ve dışında danışma ve mihmandarlık hizmeti verilmesi,

- Vatandaşın kamu kurumlarını ilgilendiren her türlü talep, istek ve şikâyetlerinin elektronik ortamda alınarak hızlı bir şekilde ilgili kurumlara yönlendirilmesi,

- Diğer başvurulardan (yazılı dilekçe, CİMER vb.)  farklı olarak taleplerin 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılması hedefleniyor.

 

Açık Kapı Bürosu’nda vatandaşlar başvurularını Kaymakamlık Açık Kapı Bürosu’nda görevli personeller ile yüz yüze görüşerek, www.acikkapi.gov.tr web sitesi üzerinden, “Açık Kapı mobil uygulaması” üzerinden bizzat yapabilecekler.

 

Açık Kapı Bürosu faaliyete başladığı günden itibaren sistemde kayıtlı olan 17 hizmet başlığı üzerinden 171 vatandaş başvurusunu olumlu bir şekilde sonuçlandırmıştır.

 

Ayrıca proje kapsamında uyuşturucu ile etkin mücadele edilmesi amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan günlük olarak alınan veriler belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır.
Bu haber 458 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI