Bugun...BİLSEM’DE SERTİFİKA TÖRENİ
Tarih: 10-11-2019 11:24:37 + -


Üstün zekalı ve üstün yetenekli öğrencilerin sınavla girebildiği Manavgat Bilim ve Sanat Merkezi'nde (BİLSEM), 101 öğrenciye uyum eğitimi tamamlama sertifikaları 5 Kasım 2019 Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir tarafından düzenlenen ufak bir törenle verildi.

facebook-paylas
Tarih: 10-11-2019 11:24

BİLSEM’DE SERTİFİKA TÖRENİ

Manavgat BİLSEM'de düzenlenen sertifika törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, BİLSEM Müdürü Abdullah Kuşçalı, öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.


Törende başarılı öğrencilere konuşma yapan BİLSEM Müdürü Abdullah Kuşçalı, BİLSEM'in ilgili prosedürleri tamamlayıp her geçen gün geliştiğini söyledi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir de ilçede BİLSEM'in açılması için uzun bir uğraşı verdiklerini vurguladı: "İlçemizde, Bilim Sanat Merkezi'ne giden öğrencilerimiz daha önceki yıllarda büyük bir bölümü Antalya'ya, küçük bir bölümü de Alanya'ya gidiyordu. Bu yıl Bilim Sanat Merkezi'nin ilçemize açılmasıyla BİLSEM sınavlarında başarılı olan üstün zekalı ve üstün yetenekli 101 öğrencimiz Alanya'ya, Antalya'ya gitmekten kurtuldu ve eğitim onların ayağına geldi" dedi.


Türkiye genelinde 165 BİLSEM'in bulunduğunu belirten Sarıdemir sözlerine şöyle devam etti: "Manavgat BİLSEM açılır açılmaz ilk yılında, 165 bilim sanat merkezi arasında ilk 10 arasına girdi. Bu konuda emek veren okul müdürü ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum. Sadece burada okuyan öğrencilerimiz değil, belli bir program dahilinde diğer okullarda okuyan öğrencilerimiz de bu merkezimizde bulunan atölyeleri haftanın belirli günlerinde, belirli saatlerinde buraya gelerek ve atölyede çalışmalar yaparak kullanacak. Umarım ilerleyen zamanda çok daha fazla öğrencimizi, çok daha fazla çocuğumuzu buradan faydalanır hale getirebiliriz. Okul, ne kadar aile ile iç içeyse, ne kadar anne baba ile iletişim halindeyse çocuklarımızın başarısı o kadar iyi olacak, o kadar ileride olacaktır."


Konuşmaların ardından Manavgat Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir uyum eğitimini tamamlayan öğrencilere sertifikalarını verdi.
Bu haber 393 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI