Bugun...ÇOCUĞU YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN VE İSTİSMAR SUÇLAMASI İLE TUTUKLANAN SAVAŞ GÜNAY ORGAN MAFYASI SUÇUNDAN SABIKALI
Tarih: 05-02-2019 05:14:35 + -


Evinde misafir olduğu ailenin 14 yaşındaki kızını kaçırdığı için tutuklanan Savaş Günay'ın organ mafyası suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı.

facebook-paylas
Tarih: 05-02-2019 05:14

ÇOCUĞU YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN VE İSTİSMAR SUÇLAMASI İLE TUTUKLANAN SAVAŞ GÜNAY ORGAN MAFYASI SUÇUNDAN SABIKALI

37 yaşındaki Savaş Günay Kepez ilçesinde misafir olduğu evin çocuğu yaşındaki kızı 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Sıla Ö.’yü 28 Ocak Pazartesi sabahı kaçırdı. Savaş Günay (4.2.2019 günü) Kepez İlçesi’nde bir arkadaşının evinde kaçırdığı ve istismar ettiği kız çocuğu ile birlikte yakalandı.

 

Kız çocuğunu kaçırdığı gün çocuğun annesinin telefonuna birkaç kez 'Anneciğim, babacığım; ben kızınızı, kızınız da beni seviyor. Artık o benim, ölene kadar namusum. Böyle olsun istemezdim. Artık bizi kimse ayıramaz' yazılı mesaj atan Savaş Günay, yakalandığında da izleyen gazetecilere "O benim aşkım, canım, dünya âlem duysun. Pişman değilim, onu çok seviyorum" şeklinde sapkınlığını belli eden cümleler sarf etti.

 

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Savaş G. kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'küçük yaşta kızı kaçırma' ve 'cinsel istismar' suçlamasıyla sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı nöbetçi hâkimlik tarafından tutuklandı.  Sıla Ö. ise Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alındıktan sonra soruşturma bitinceye kadar misafir edileceği Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi. Sıla Ö.’nün soruşturma bitene kadar burada misafir edileceği, ardından ailesine teslim edileceği belirtildi.

 

 

ORGAN MAFYALIĞINDAN SABIKALI

 

Savaş Günay organ mafyası çetesi üyeliğinden yargılanmış, hüküm giymiş ve hapis yatmış.

 

Diyaliz hastası olduğu için böbrek nakli olması gereken emekli Halk Eğitim Müdürü Mehmet Günay’ın nakil için 15 bin liraya böbrek satın alıp nakil ameliyat olduktan sonra organ ticareti için kurduğu çetenin 2009 yılında 15 bin liraya sattığı böbreklerden biri de Sıla Ö.’yü kaçıran Savaş Günay’ın böbreği.

 

Savaş Günay böbreğini Mehmet Günay aracılığı ile sattıktan sonra başka kişilerle beraber kendisi de bir organ mafyası çetesi kurdu. Savaş Günay sosyal medyadan yaptığı duyurularla zengin alıcılar buluyor, çetenin diğer ele başısı Osman Kökyıldırım da köylerde gezerek bulduğu fakir vericilerin böbreklerini bu zenginlere satıyordu.

 

2011 yılının ocak ayında yapılan bir operasyon ile organ mafyası çetesi elebaşı olarak Savaş Günay ve Osman Kökyıldırım tutuklandı. 5 yıl süren yargılama sonunda organ ticareti suçundan 5 yıl hapis cezası aldı.

 

 

SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMLARI PEDOFİLİYE İŞARET EDİYOR

 

Savaş Günay’ın sosyal medyada birden fazla kimliği var (en az dört tane). Tüm kimliklerinde arkadaşları çocuk yaştaki kız çocukları. Bazı kız çocuğu fotolarının üzerine yazdıkları da şahsın ilk kurbanının S. Ö. olmayabileceğini, yargılanma sürerken şahsın başka suçlarının da ortaya çıkabileceğini işaret eder nitelikte.
Bu haber 2248 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • ATATÜRK
    ATATÜRK
  1. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI