Bugun...KONYALILARDAN HEMŞEHRİLİK ÖRNEĞİ
Tarih: 28-12-2019 19:50:56 Güncelleme: 28-12-2019 19:59:56 + -


Manavgat Konyalılar Yardımlaşma Derneği çok özel bir hemşehrilik örneği göstererek, hemşehrisine destek oldu.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2019 19:50

KONYALILARDAN HEMŞEHRİLİK ÖRNEĞİ

Konyalı bir hanımefendi beni aradı ve çok zor durumda olduklarını anlattı. Eşi işten çıkartılmış, kira birikmiş, yiyecek bir lokmaları yokmuş ve üstelik yedi buçuk aylık hamile. Hem de riskli hamilelik, plasenta previa. O kadar sıkıntı içindeler ki kadıncağız bana evkurcu tanıdığım olup, olmadığını sordu.

 

Manavgat Konyalılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Sedat Eken’e durumu ilettim. Manavgat’ta yaşayan hemşehrisinin zor durumda olduğunu öğrenen dernek başkanı Sayın Eken, dernek yönetimi ile birlikte hareket ederek konuya el attı.

 

Aile ile hemen görüşerek eksiklerini belirleyen Sayın Eken, kendi aralarında, başta mutfak, ilaç ve odun ihtiyacı olmak üzere ailenin tüm ihtiyaçlarını giderdikleri gibi, ailenin reisini de uygun sigortalı bir işe katarak, en önemli sorunu ortadan kaldırdı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Manavgat Konyalılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Sedat Eken şöyle dedi: “Manavgat Konyalılar Yardımlaşma Derneği olarak gurbette bir hemşehrimizin zor durumda olduğunu öğrendik. Başka hiçbir kimseye ve kuruma ihtiyaç duymaksızın, dernek olarak bu hemşehrimizin sorunlarını giderdik.

 

Hemşehri derneklerinin en önemli görevi kendi hemşehrileri arasında birlik ve beraberliği sağlayan etkinliklerin yanında, onların iyi ve kötü günlerinde ama özellikle kötü günlerinde yanında olmak, onların derdine çare bulmaktır. Hemşehrimizin derdine derman olabildikse ne mutlu bize.”
Bu haber 1518 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI