Bugun...MANAVGAT İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ KARDEŞ İLÇE ZONGULDAK DEVREK'TE
Tarih: 04-07-2019 21:02:22 + -


01 Temmuz-03 Temmuz tarihlerinde Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü yetkilileri tarafından kardeş ilçe Devrek'e ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretler esnasında örtü altı alanlarında ve meyve bahçelerinde teknik inceleme ve bilgi paylaşımında ve görüş alışverişinde bulunuldu.

facebook-paylas
Tarih: 04-07-2019 21:02

MANAVGAT İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ KARDEŞ İLÇE ZONGULDAK DEVREK'TE

İlçemiz Manavgat’ın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri kardeş ilçe Zonguldak'ın Devrek ilçesinde çeşitli ziyaretlerde yaparak ilgili birimler ile ilçenin tarım potansiyeli hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Gelin kardeş olalım projesi” kapsamında Manavgat Tarım Müdürlüğü ve Manavgat Orman Müdürlüğü yetkilileri kardeş ilçemiz Devrek’e bir iade-i ziyarette bulundu. Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim'in ev sahipliğini üstlendiği programda misafir heyet ilk olarak Devrek Kaymakam Vekili Nurettin Yavuz'u makamında ziyaret ederek, ilçeye ziyaretlerinin amacı hakkında bilgi sunumunda bulundu. Heyet ardından Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı, Ayanoğlu Salyangoz Fabrikası sahibi işadamı Sadık Ayanoğlu ve Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI’ya ziyaretler gerçekleştirdi.

 

Düzenlenen iadeyi ziyaret ile ilgili bilgi veren Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ziraat Mühendisi Ömür Ozan Çakal,” Antalya valimizin himayelerinde başlatılan “Gelin kardeş olalım” projesi kapsamında Manavgat ilçesi ile kardeş ilçe olan Devrek ilçemize iadeyi ziyareti gerçekleştirmenin onurunu yaşamaktayız. Mart ayının sonunda bir heyet halinde ilçemize ziyaret için gelen arkadaşlarımızın davetlisi olarak Devrek'e gelmiş bulunmaktayız. Amacımız, ilçede kurulması planlanan seralardaki çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunmak, en doğru verimin alınmasını sağlamak için çaba sarf etmek. İlçede kurulan pazar alanını gezerek üretici vatandaşlarımız ile de çeşitli konular hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Bu gezimiz esnasında sıcak alakalarından dolayı başta kaymakamımız, belediye başkanımız ve Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim olmak üzere tüm Devreklilere kurumum ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Proje kapsamında Kardeş Devrek İlçesinde örtü altı alanlarında ve meyve bahçelerinde teknik inceleme ve bilgi paylaşımının da yapıldığı ziyarette Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ziraat Mühendisi Ömür Ozan Çakal tarafından Devrek Kaymakam Vekili Nurettin Yavuz'a ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'a ilçenin Manavgat İlçemizin özelliklerini taşıyan çeşitli hediyeler takdim edildi. Bu ziyaret esnasında “Gelin Kardeş Projesi” kapsamında Devrek İlçesinde bir de “Çiftçi Toplantısı” yapıldı.
Bu haber 278 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI