Bugun...ÖGER İLKOKULU MÜDÜRÜ GÖREVİNE DÖNDÜ AMA…
Tarih: 06-10-2019 23:36:11 Güncelleme: 06-10-2019 23:41:11 + -


Manavgat Öger İlkokulu bahçesine bir hayırseverin yaptırdığı ana okulu sınıfları tartışmalara sebep oldu. Öger İlkokulu'nun müdürü önce görevden alındı. Velilerin Antalya Valisi ile görüşmesi sonrasında iade olundu. Müdürün döndüğü günkü tavrı ve konuşmaları eleştirilere sebep oldu.

facebook-paylas
Tarih: 06-10-2019 23:36

ÖGER İLKOKULU MÜDÜRÜ GÖREVİNE DÖNDÜ AMA…

Manavgat'ta bulunan Öger İlkokulu'nun bahçesinde, yaz başında 3 derslikli Hüseyin Görkem Göksoy Ana Sınıfları yapımına başlandı. İlerleyen günlerde hayırsever aile, ana sınıflarının, Öger Okulu’ndan ayrı anaokuluna dönüştürülmesini talep etti. İddialara göre ana sınıflarının ayrı bir anaokuluna dönüştürülmesi konusunda Öger İlkokulu Müdürü Saim Yiğen ile Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir arasında bir tartışma yaşandı. Bu tartışmanın üzerine Saim Yiğen’in başka okula tayinin yapıldığı, tayinin sözlü olarak tebliğ edildiği iddiaları duyuldu.

Müdürü yeniden okulda istediklerini belirten veliler, önce Milli Eğitim Müdürü Sarıdemir ile görüştü. Sonra da Saim Yiğen’e destek vermek için okulda toplandı ve Manavgat Kaymakam'ı Mustafa Yiğit'i ziyaret ettiler. Ertesi gün de Dikmen'de ki Gül-Salih Şenli İlkokulu'nun açılışına gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu'na müdürlerinin geri dönmesini istediklerini anlatarak, yardım istediler.

Öğrenci velilerinin bu çabaları sonucunda okula geri dönen Yiğen alkışlarla ve çiçeklerle karşılandı.

Öger İlkokulu Müdürü Saim Yiğen’in geri dönüş karşılamasında bir kaç şey dikkatimi çekti:

** Saim Yiğen’in velilerin sevinç gözyaşları arasında, alkışlarla, çiçeklerle okula girişi, bir müdür ağır başlılığından çok uzaktı. Sahneye çıkmak için gelen ve hayranları tarafından karşılanan biri havası vardı. Çocuklara iyi örnek olduğu söylenen bir öğretmen için bence biraz fazlaydı.

** Saim Yiğen okula girdikten sonra öğrencilerine ve velilere bir konuşma yaptı. O konuşmada kullandığı bir cümle çok dikkat çekiciydi: “Duydum ki yakışıklı müdürünüzü kıskananlar varmış. Şahsım adına onlardan özür diliyorum bu kadar yakışıklı olduğum için”dedi… Saim Bey kıskanılan “çalışmalarınız” olmalı, kıskanılan “başarılarınız” olmalı. Bu cümleyi sarf ederek kime “çirkin” göndermesi yapıyorsunuz?

** Saim Yiğen konuşmasında şöyle dedi: "Sayın Valimiz dün Öncelikle Sayın Antalya Valimiz Münir Karaloğlu’nun bizlere, eğitime göstermiş olduğu yüksek hassasiyetinden dolayı şahsım adına, okulumuz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Manavgat Kaymakamımız Sayın Mustafa Yiğit’e de çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsun, var olsun eksik olmasın. Sayın Valimiz dün gerekli talimatları Sayın Kaymakamımıza iletmiş ve Sayın Kaymakamımız bizi davet etti. Sayın Valimizin emir ve talimatlarını kendisinden aldık. Valimizin ricası bizim başımızın üstüne dedik. Görevimizin başındayız”… Bulunmaz Hint kumaşıymış Saim Bey. Anlattığına göre hem Sayın Kaymakamımız hem de Valimiz Öger İlkokulu’na geri dönmesi için seferber olmuş?

** Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’na tabi olan Saim Bey’in o gün orada olan basına demeç vermesi. 657 Sayılı Yasası Saim Yiğen’e işlemiyor mu?

Dipçe: Şimdi o yapılan derslikler ana sınıfı mı olacak, anaokulu mu? Bu soru ise havada kaldı.
Bu haber 654 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI