Bugun...SOKAK HAYVANLARI İÇİN BULUŞTULAR / MET FOR STREET ANIMALS
Tarih: 31-05-2019 13:53:46 Güncelleme: 31-05-2019 14:03:46 + -


Sokak hayvanları aynı sokakta yaşayan insanları sevgi ve merhamet ile birleştiren varlıklardır. Sokağı asfalt bir yol olmaktan çıkartıp, yaşayan, nefes alan, sevgi sunan, birleştiren bir yer haline getirir. Side Friends Restaurant’ın önderliğinde üç senedir ülkemizde yaşayan yabancılar ve sokak hayvanlarına karşı duyarlı olan insanlarımız sokak hayvanlarını korumak ve yardım amaçlı etkinlikler düzenliyor.

facebook-paylas
Tarih: 31-05-2019 13:53

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BULUŞTULAR / MET FOR STREET ANIMALS

Sokak hayvanları aynı sokakta yaşayan insanları sevgi ve merhamet ile birleştiren varlıklardır. Sokağı asfalt bir yol olmaktan çıkartıp, yaşayan, nefes alan, sevgi sunan, birleştiren bir yer haline getirir. Side Friends Restaurant’ın önderliğinde üç senedir ülkemizde yaşayan yabancılar ve sokak hayvanlarına karşı duyarlı olan insanlarımız sokak hayvanlarını korumak ve yardım amaçlı etkinlikler düzenliyor. Buluşuyor, hediye çekilişi yapıyor, bağış yapıyor, beraber yemek yiyor ve sokak hayvanları için neler yapabileceklerini konuşuyorlar.

 

Bu sene 28 Mayıs 2019’da düzenlenen etkinliğe 9 ülkeden –Türkiye, İsveç, Norveç, İngiltere, Finlandiya, Almanya, Danimarka, Hollanda, İskoçya- yaklaşık 150 kişinin katıldı. Hem beraber yemek yedi, sohbet etti, hem de yapılan çekiliş ile sokak hayvanları için harcanmak üzere yardım topladı. Folklör dansı gösterilerinin de yapıldığı etkinliğe katkı sağlayan esnafların bağışları çekilişe ödül olarak kondu. Friends Restaurant’ın da gecenin cirosunun % 10’unu vererek katkı sağladığı gecede toplanan yardım ve bağışlar tutanak karşılığında Manavgat Hayvan Barınağı’na verilecek. Manavgat Hayvan Barınağı nakit para kabul etmediğinden toplanan para ile hayvan barınağının ihtiyacı olan mama, ilaç, serum, vs gibi şeyler satın alınacak ve bağışlanacak.

 

Gece ile ilgili tüm detaylara, ne kadar para toplandığı, neler alınıp, tutanak karşılığında teslim edildiği bilgilerine Facebook’taki Side Friends Restaurant adresinden ulaşılabilir.

 

 

MET FOR STREET ANIMALS

 

Street animals unite the people who are living on the same Street with love and pity. They make the Street a living, breathing, love offering, associating place instead of an asphalt way. The foreigners living in Side district and domestic people meet at Friends Restaurant for three years to protect and help the Street animals. Within the leadership of Friends Restaurant they make lottery, donations and they eat together and talk about what they can do more the steer animals.

 

150 people form 9 countries attended to the activity this year which was organized on 2019-May-28, Turkey, Sweden, Norway, England, Finland, Germany, Denmark, Holland, Scotland. They eat together, watched Turkish folklore dances, organized a lottery for the Street animals and talked about what they can do more for them. Donations of some merchants were the prizes of the lottery. Friends Restaurant donated 10 % of that nights revenue. All the donations are going to be donated to Manavgat Animal Shelter as animal food, medicine, serum, ect.

 

You can visit Friend Restaurant’s page at facebook to learn more about that nigh and to see the donation records.
Bu haber 286 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI