Bugun...SÖZEN ŞEHİTLİK ANITI İÇİN ŞENOL ZAMANINDA BANKAYA YATIRILAN PARAYI ÇEKMİŞ VE YER İÇİN BAŞVURU DA YAPMAMIŞ
Tarih: 26-02-2019 23:42:32 + -


Çakalderesi’ne yapılması için söz verilen ŞEHİTLİK ANITI için Manavgat Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen ve Antalya Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel karşılıklı bir birini suçluyor.

facebook-paylas
Tarih: 26-02-2019 23:42

SÖZEN ŞEHİTLİK ANITI İÇİN ŞENOL ZAMANINDA BANKAYA YATIRILAN PARAYI ÇEKMİŞ VE YER İÇİN BAŞVURU DA YAPMAMIŞ

AK Parti İlçe Başkanı Sayın Yusuf Halimoğlu geçtiğimiz günlerde ulusal bir gazetenin ekine verdiği röportajda Sayın Şükrü Sözen’in 10 yıllık belediye başkanlığı süresince yapmadığı projeleri sıralamıştı. Yapılmadığı söylenen projelerin arasında ŞEHİTLİK ANITI de vardı.

 

Sayın Sözen de bu iddiaya cevap olarak Antalya Belediyesi tarafından yerin kendisine teslim edilmediğini iddia eden Sözen geçtiğimiz günlerde Çeltikçi Mahallesi’nde yaptığı seçim toplantısında şöyle dedi: “Haberin içinde ‘Şehitlik sözü verdin yapmadın’ diyorlar. Menderes Türel başkanla el sıkıştım. Büyükşehir Meclisinde arıtmanın yerini vermek koşuluyla Çakalderesi’ndeki yeri verme sözünü bana verdi. Herkes şahittir. ‘Bu ülke için canını veren şehitlerimize şehitlik yapmak istiyorum’ dedim. ‘Onlara minnetlerimizi göstermek bizim borcumuzdur’ dedim. ‘Al arıtma yerini ver şehitlik yerini’ dedim. Aradan 5 yıl geçti şehitlik yerini vermedi. Bundan siz utanın. Bunu haber yaptıran ve bunu siyaset anlayışı olarak yorumlayanlar utansın” diye konuşmuştu.

 

 

ŞEHİTLİK ANITI İÇİN MÜRACAATI BİLE YOK

 

Sayın Türel’den de cevap gecikmedi. Sayın Türel ŞEHİTLİK ANITI yapılacak Çakalderesi’ndeki 20 dönümlük yerin kendilerinde olmadığını belirtti “alanın sahibi ben değilim ki söz vereyim” dedi. Türel yerin Orman Bakanlığı’nda olduğunu ve Sayın Sözen’in de yerin teslimi için bakanlığa bir başvurusu olmadığını söyledi.

 

 

SÖZEN ŞEHİTLİK ANITI İÇİN KAYMAKAMLIĞA ZEYNEL ŞENOL TARAFINDAN YATIRIRILAN PARAYI 6 SENE ÖNCE GERİ İSTEMİŞ

 

Eski Manavgat Kaymakamı Sayın Kasım Fikret Dayıoğlu tarafından, Manavgat’a yakışacak bir “Şehitler Anıtı” kazandırmak için, 2007 yılında başlayan çalışmalarda, belediye başkanlarının da katılımları ile Çakalderesi Mevki’sinde karar kılınmıştı. Çakalderesi’nde seçilen 20.136 m2’lik arazi, Side Belediyesi tarafından 10 yıllığına mesire alanı olarak Orman Genel Müdürlüğü’nden kiralanmış olduğu için, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün onayı ve Side Belediye Meclisi’nin 02.01.2008 tarih ve 8 nolu kararı ile Şehitler Anıtı yapılmasına karar verildi.

 

Manavgat Kaymakamlığı’nca o zamanların Manavgat Kaymakamı Sayın Fikret Dayıoğlu tarafından Ziraat Bankası’nda belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların para yatırabileceği bir hesap açılmıştı.

 

Söz konusu projenin finansmanı için Manavgat Belediye Başkanlığı’nca, Manavgat Kaymakamlığı tarafından oluşturulan ve 2008 yılında Şehitler Anıtı Kurulu adına açılan hesaba 50.000 TL bağışlanmıştı. Manavgat Belediye Başkanlığının 18.01.2013 tarih ve 64 sayılı yazısı ile geri iade talebi üzerine, Manavgat Kaymakamlığı tarafından 05.02.2013 tarihli ve 1328 sayılı talimatı ile 50.000TL’lik bağışın, Manavgat Belediyesi’ne geri iadesi yapılmış.

 

Sayın Sözen:

** Manavgat’ta yaşayanlar için çok önemli olan “Şehitler Anıtı” için, sizden önceki Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol zamanında yatırılan parayı neden çektiniz?

** 2013'te parayı çekmiş olduğunuz halde, 2014 seçimleri zamanı birden bire milliyetçiliğiniz mi depreşti de kitapçığınıza bu projeyi de aldınız?

** Madem kitapçığınıza aldınız, neden yapmadınız, yeri talep bile etmediniz?

 

 

SEÇİM ÇALIŞMALARINDA ŞEHİTLİK ABİDESİ İÇİN DAMAR...

AMA VAKTİYLE ATMIŞ PROJEYE BİR ŞAMAR...
Bu haber 2492 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI