Bugun...ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 60. YIL İLKOKULU HAKKINDA YALAN/YANLIŞ UYGULAMALARI VE SÖYLEMLERİ
Tarih: 01-10-2019 12:33:20 Güncelleme: 01-10-2019 21:34:20 + -


Yeni yapılan Altmışıncı Yıl İlkokulu’nun çevre düzenlemesinin yapılmamış olması, Manavgat Belediyesi’nin görevini ihmal etmesini yalan/yanlış demeçlerle gizlemeye çalışması Manavgat gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 01-10-2019 12:33

ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 60. YIL İLKOKULU HAKKINDA YALAN/YANLIŞ UYGULAMALARI VE SÖYLEMLERİ

Bu yıl eğitim öğretim yılı 9 Eylül’de açıldı. Anaokulları, beşinci sınıflar ve dokuzuncu sınıflar için uyum eğitimi 5 ve 6 Eylül’de yapıldı.

 

Manavgat Belediyesi, 60. Yıl İlkokulu’nun çevresini yapmaya, 5 Eylül’de başlıyor. Yani okul açılıp, uyum eğitimi başlayıp, öğrenciler gelmeye başlayıp da veliler belediyeyi arayıp, şikâyet edince. Ve bunu kendi sosyal medyasından ilan ediyor davul zurna ile. Koca yazı ağustos böceği gibi o konser senin bu festival benim, vur patlasın, çal oynasın geçiren Manavgat Belediye’mizin görevi aklına, çocuklar ve veliler o bayır patikadan düşe kalka, yuvarlana yuvarlana okula ulaşmaya çalışınca geliyor. Aslında uyum eğitimi başladığında çevre düzenleme çalışması çoktan bitmiş olmalıydı, değil mi Sayın Sözen?

 

9 Eylül’de okullar tamamen açılınca, okula bütün öğrenciler gelmeye başlayınca sorun daha da büyüyor ve hem bazı sosyal medya sitelerinde hem de yerel basında haber oluyor. Manavgat Belediyesi’nin bu TEMBELLİĞİ, İŞ BİLMEZLİĞİ, İŞ YAPMAZLIĞI sosyal medyada haber olunca, başlatmış olduğu okul çevresi düzenleme çalışmaları bıçak gibi kesiliyor.

 

Konunun sosyal medya gündemine girmesine sinirlendiği belli olan Sayın Sözen, bir sosyal medya sayfası sahibini ve yerel basını hedef alan açıklama yapıyor. Açıklamadan Sayın Sözen’in TEMBELLİĞİNİN, İŞ BİLMEZLİĞİNİN, İŞ YAPMAZLIĞININ  sosyal medyaya yansımasından rahatsız olduğunu anlıyoruz. Sayın Sözen, siz birilerine kızıp da minik öğrencilere hizmeti keserseniz sizin ÇOK KİNDAR ve ÇOK AMA ÇOK VİCDANSIZ olduğunuz düşünülür. Buna neden fırsat veriyorsunuz? Sosyal medyaya kızıp da MİNİK ÖĞRENCİLERİ ve ailelerini mağdur etmek de nedir böyle! Manavgat Belediyesi'nin sosyal medyasından 5 Eylül'de çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını davul zurna ile duyuran Sayın Sözen, bu ilk açıklamasında "çevre düzenlemesinin belediyenin sorumluluğunda" olmadığını iddia ediyor. Sorumluluğunuzda değildi madem neden 5 Eylül günü apar topar çalışma başlattınız?!

 

Görevinizi hatırlatayım: Çevre düzenlemesi yerel belediyenin yani Manavgat Belediyesi’nin görevidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul duvarlarının dışında bir sorumluluğu yoktur!

 

Üstelik açıklamada kibar söylemle "doğru olmayan", yani kısaca "YALAN" anlatımlar var. Örneğin, "istinat duvarının bitmesinin beklendiğini" söylemiş, oysa yüklenici firma istinat duvarını MAYIS ayında yapmış. Çünkü duvarı yapmazsa işçiler heyelan tehlikesi altında kalacağı için çalışmalara başlayamaz.

 

Ve tabii ki aradan günler geçince, mevsimi geldiği için yağmur yağıyor. Yağmurlu günde o "PATİKA BAYIR"dan minik öğrenciler çamura belenerek okullarına ulaşıyor. Öğrencilerin çoğunun küçük kardeşi var. Küçük çocuğunu/bebeğini evde yalnız bırakmak istemeyen anneler o yağmurun altında, o dik çamurlu bayırda, düşe kalka, çamura belenerek okula ulaşıyor.

 

Yağmurlu günde çekilen bu eziyet üzerine Manavgat Belediyesi’nin TEMBELLİĞİ, İŞ BİLMEZLİĞİ, VURDUMDUYMAZLIĞI bir daha sosyal medyada ve yerel basında haber oluyor. Bunun üzerine Sayın Sözen bir açıklama daha yapıyor. Bu açıklamada da yüklenici firmaya ve devletin kurumlarına iftira atıyor. Yüklenici firmayı istinat duvarı konusunda uyardıklarını söylüyor: “Okul duvarı ile ilgili düzenleme ise Milli Eğitimce hala yapılmamıştır” diyor. Nasıl uyardınız Mili Eğitim Müdürlüğü’nü ve yüklenici firmayı? Telepati ile mi? Var mı firmaya yolladığınız, teknik ayrıntıları da içeren bir uyarı yazısı?

 

Pazartesi Pazarı inşaatının ZEMİN ETÜDÜNÜ YANLIŞ YAPAN ekibiniz mi uyardı? “Hani zemin oynak olduğu için, diktikleri iksa sütunları yetersiz kalmıştı da, Pazartesi Pazarı’nın altına yapmak istediğiniz katlı otoparkın bir katını iptal etmek zorunda kalmıştınız. Hani aslında projenin revize edilmesi ya da yeniden çizilmesi gerekiyordu. Ama zaten çok zaman kaybetmiş olduğunuz için, projeye yeni iksa sütunları ekleyerek o haliyle devam etmiştiniz. Hani projedeki bu hesapsızlıkları, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sizi engellemek istediği dedikoduları ile karartmaya çalışmıştınız. Hani hem bir türlü yapımı bitmediği için yerinden edilen pazartesi pazarı esnafı mağdur olmuştu. Hem de turistler otelinden çıkmayınca diğer tüm esnaf, kısaca Manavgat'ta yaşayan herkes mağdur olmuştu. Elbette en çok mağduriyet yaşayanlar da gıda maddelerini ucuz fiyattan temin edemeyen orta ve düşük gelirli aileler olmuştu.”… Yüklenici firmayı bu ekibiniz mi uyardı?

 

Sayın Sözen, bu gibi ihaleler yapılmadan evvel, bakanlık görevlileri, o duvarın yatay zemin basınçlarını, deprem yükü azaltma hesaplarını, yük kombinasyonlarını, eğilme momentini, kesme kuvvetlerini göz önüne alarak gövde kalınlığını belirler ve ihale şartnamesine koyar. Bu hesapların hatalı olduğuna dair bilimsel bir veri mi var elinizde de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve dolayısı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na verip veriştiriyorsunuz?

 

Manavgatlıların ve "MANAVGAT-DAŞ"ların, ekonomiyi rayından çıkartmış, dünyadaki itibarımızı sıfırlamış, “mühürsüz zarflı referandum” ile demokrasi adı altında ortada demokrasi falan bırakmamış AK Parti’ye oy vermemek için, hasbelkader oy verdiği bir başkansınız. Rakibiniz sizden kat be kat zayıf olduğu halde bu seçimi zor bela aldınız. Bunun bilincinde olarak çalışmalısınız. Ve öğrencileri ve aileleri daha fazla üzmemelisiniz. Yağmur 60. Yıl İlkokulu öğrencileri ve aileleri için hiç de romantik yağmıyor.

 

Aklımdayken sosyal medyadaki çirkin yayınlardan şikâyet edecek en son kişisiniz. Hakkınızda yapılan küfürlü yorumları asla ve asla tasvip etmiyorum, elbette. Bu konuda sizin hiç kimseyi eleştirecek yüzünüz yok. Sosyal medyada yaptıkları çirkin yayınlardan ve itibar cellatlığından ötürü çalışanlarınız toplamda 8-10 sabıka aldı. 3 sabıka alan kişinin eşini hala ballı maaşla belediyede çalıştırıyorsunuz ve sizin uğrunuzda yapılan itibar cellatlığı da hala devam ediyor, “dur” falan da dediğiniz yok! Küfür yalnızca siz edilince mi küfür! İtibar bir tek sizde mi var?! İş bilmezliğinizi, kötü belediyeciliğinizi sosyal medya cellatlığı ile gizleyeceğinize, hizmet etmeye, doğru işler yapmaya odaklanın, lütfen. Eleştiri hizmetin iyileştirilmesi için yapılır. İlçedaşlarınıza kulak vermelisiniz ki yanlışlarınızı, eksiklerinizi öğrenesiniz ve umulur ki düzeltesiniz.

 

Öğrenci velilerinin Manavgat Beldiyesi’nden bir talepleri daha var: Bayır Mahallesinden Şelale Mahallesine geçiş için bir yaya geçidi. Bayır Mezarlığı’nı geçince Remzi Güven Caddesi ve 3538. sokağın kesiştiği yere bir yaya geçidi yapılması isteniyor.HABER VİDEOSU

Bu haber 840 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI