Bugun...


Nalan Akpınaroğlu


Facebookta Paylaş

ERMENİ SOYKIRIMI" İFTİRALARI -4
Tarih: 04-08-2019 20:12:00 Güncelleme: 04-08-2019 20:12:00


Osmanlı"nın Ermenileri soykırıma uğrattığını ileri sürenler, Ermenilerin Anadolu"nun doğusundaki altı vilayette yaşayan Müslüman çoğunluğu "etnik temizliğe" tabi tutarak bağımsız bir devlet kurmak istediğini; bu amaçla ihtilal komiteleri kurulduğunu ve 1800"lerin son çeyreğinden itibaren çok sayıda isyan çıkarıldığını geri plana itiyorlar. I. Dünya Savaşı sırasında Rus ordularına katılan düzenli ve düzensiz Ermeni birliklerinin sayısını ve Rus ordularının ilerlemesi ile geri çekilmesi sırasında Müslümanlara dönük vahşetini küçümsüyorlar. Bu çatışma şartlarında katledilenlere ilaveten yerinden sökülüp iç göçmen yapılan 900 bin Müslüman"ın bir kısmının açlık ve hastalıktan kırılması konusunda, Paris Barış Konferansı"na katılan Ermeni heyetinin verdiği rakamları dahi göz ardı ediyorlar. Böylece tek gözlerini Ermenilerin yaptıklarına kapayanlar, diğer gözleriyle Osmanlı"nın “beka” amacıyla yaptıklarını, Ermenileri yok etmek şeklinde görüyorlar.

 

Benim söylediklerim, Ermeni olayları konusunda bilgilenmek yerine özeleştiriye ağırlık vermemizi, soykırımı kabul etmemizi ve böylece tabuları yıkmamızı söyleyen "aydın"larımıza değil. Onlar, Ege Cansen"in dediği gibi, “Türkün Türkü yermesi” gibi yüce bir aydın görevi yapıyorlar. Uzun sürecek araştırmalarla yorulmaktansa toplumsal ve kişisel ezikliğimizin yarattığı arabesk duyguları "gerçekler" diye adlandırırlar. Biraz da tartışma ortamının olmadığından, “resmi devlet politikası”ndan şikâyet ederler, tamamdır.

 

 “Türkün Türkten başka dostu yoktur!” diyoruz da, “Türkün Türk’ten başka dostu yoktur” sözü hala geçerli mi? Türk gerçekten Türk"ü seviyor mu? Biz gerçekten birbirimizin dostu muyuz? Buna bugün cevap verebilmek zor! En ufak bir bahane, ciddi bir sebebe dönüşerek, bizi birbirimize düşürmeye yetiyor. Kardeşlik ve barışın çok önemli olduğu bugünlerde "Ne Mutlu Türk"üm Diyene" sözünü düstur edinerek, aramıza nifak sokmak isteyenlere fırsat vermeyelim!Bu yazı 176 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI